Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

Un fost salariat care a plecat de la societate in anul 2008 in urma pensionarii anticipate partial, doreste sa se reincadreze la societatea noastra. Mentionez ca intre timp a iesit la pensie la limita de varsta. Se poate face angajarea?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Da, i se poate face angajarea intrucat legea permite cumulul pensiei cu salariul in cazul pensionarilor pentru limita de varsta.