Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie judecatoreasca reincadrare in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie judecatoreasca reincadrare in munca

Am fost concediat dintr-o firma de stat in data de 02.01.2019, apoi am castigat in instanta dreptul de a ma reincadra in functia avuta si sa imi plateasca toate salarile de la data concedierii pana la data reincadrari in campul muncii. Dar intre timp, cat a tinut procesul am iesit la pensie la varsta de 54 de ani(mentionez ca am avut grupa 1 de munca timp de 30 de ani). Intrebarea este pot sa renunt la pensie sa fiu din nou reintegrat in campul muncii? Este o firma de stat, nu ae poate acumula salarul cu pensia. Multumesc
Se poate cumula pensia cu salariul .

Cornel Vasile a scris:

Se poate cumula pensia cu salariul .

Atunci se poate sa fie reincadrat in munca si sa primeasca si toate salarile pana acum?
Da, se poate asa ceva.
Stiti cumva ce lege si ce articol spune exact despre problema mea? Multumesc
Dupa castigarea procesului nu v-ati reintegrat in munca ?