Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintarea unui SRL cu mai multe obiecte de activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintarea unui SRL cu mai multe obiecte de activitate

Buna ziua! As dori sa va intreb daca as putea sa deschid in mediul rural un SRL avand mai multe activitati de activitatea?M-am gandit sa deschid un magazin mixt iar pe langa acesta o mica vulcanizare , o moara de ceriale si un mic depozit de materiale de contructii ( ori ar fi mai bine sa ne ocupam de cresterea animalelor) Ce sfaturi nea-ti putea da in aceast caz. Va multumim anticipat.
Puteti sa va infiintati o SRL fara nicio problema. Detalii infiintare aici:
[ link extern ]
Buna ziua,
Puteti infiinta un S.R.L.cu un obiect de activitate in principal si sa activati in secundar alte obiecte cate vreti din start la REGISTRUL COMERTULUI in actele de infiintare, adica in ACTUL CONSTITUTIV AL S.C.asta ca sa nu mai platiti alta data adaugarea unui alt obiect de activitate care costa... asa ca cel care va intocmeste ACTUL CONSTITUTIV sa aiba grija sa bage cat mai multe obiecte de activitate la inceput ptr ca este mult mai bine..si le activati in secundar doar pe cele care va intereseaza acum.......:)