Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... facturi la caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

facturi la caldura

cum se platesc
Dvs in ce calitate puneti intrebarea ,de simplu proprietar sau de asociatie de proprietari ?
Daca sunteti asociatie de proprietari achitati factura fie casieria furnizorului de utilitati,fie prin unitate bancara,fie prin document emis de asociatia de proprietari
Daca sunteti proprietar,contravaloarea factura la caldura se repartizeaza la consumatori ,in functie de consumul realizat si comunicat,functie de existenta "repartitoarelor de cost",etc
Sunteti cam scumpa la scris. Cand o sa intrebati ca lumea veti primi un raspuns ca lumea. Asa ce sfat sa va dam? Dezvoltati un pic intrebarea doamna...