Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plan parental
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plan parental

prin hotarare judecatoreasca,in urma divortului mi s-a incredintat minorul;acum tatal cere reinstaurarea autoritatii parentale comune.din cate am vazut,trebuie intocmit un plan parental...dar acesta este absurd\de exemplu,eu ce pot face in instanta daca tatal este un iresponsabil si aproape mereu cand ia copilul il aduce bolnav-minorul sufera de astm-sau cu vanatai pe corp,iar programul lui de lucru il face sa lipseasca mai mult noptile de acasa....sunt de acord cu un program ,dar facut corect,si chiar in interesul copilului!
Propuneti dvs un program de vizita in instanta dupa cum credeti ca ar fi in interesul copilului.