avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plan parental
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plan parental

prin hotarare judecatoreasca,in urma divortului mi s-a incredintat minorul;acum tatal cere reinstaurarea autoritatii parentale comune.din cate am vazut,trebuie intocmit un plan parental...dar acesta este absurd\de exemplu,eu ce pot face in instanta daca tatal este un iresponsabil si aproape mereu cand ia copilul il aduce bolnav-minorul sufera de astm-sau cu vanatai pe corp,iar programul lui de lucru il face sa lipseasca mai mult noptile de acasa....sunt de acord cu un program ,dar facut corect,si chiar in interesul copilului!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:57, 21 Ianuarie 2013
Propuneti dvs un program de vizita in instanta dupa cum credeti ca ar fi in interesul copilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare autoritate parinteasca oam69oag oam69oag Buna ziua! Conform noului Cod Civil autoritatea parinteasca poate fi hotarata pt ambii parinti. Intrebarea mea este urmatoarea: daca minorul a fost ... (vezi toată discuția)
Despre nerespectarea programului de vizita Iustina2 Iustina2 As dori sa stiu daca pot face ceva,in caz ca tatal copilului nu respecta programul de vizita stabilit de instanta...are dreptul sa ia copilul la el acasa de ... (vezi toată discuția)
Incredintare minor borfica borfica Dupa proces fiul meu a ramas la fosta concubina cu drept decustodie totala.numai ca deatunci aceasta pleaca de 2 ani cate 6 luni in strainatate si lasa copilul ... (vezi toată discuția)