Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua! Astazi am sunat la Directia muncii pentru a-i intreba de virarea stimulentului de 500 care a intarziat si am aflat ca apaream ca sunt in crestere copil pana la 2 ani cand defapt am inceput serviciul de un an.Acum trebuie sa platesc din urma 6000 lei.
Pentru a primi stimulentul de insertie trebuia sa faceti o cerere scrisa si sa o depuneti la Primarie (acolo unde ati depus actele pentru CCC).