Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... probleme cu masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

probleme cu masina

In data de 17 01 masina mea parcata in fata blocului a fost lovita. Cel gasit vinovat de politie a depus contestatie la procesul verbal, iar firma de asigurari asteapta raspunsul de la Judecatorie. Reparatiile se amana pana nu stiu cand. Eu nu am bani ca sa imi repar masina , dar am nevoie de ea. Ce pot sa fac in aceasta situatie?
Atata timp cat persoana care v-a lovit masina nu isi recunoaste vinovatia, nu veti obtine bani de la societatea de asigurare. pe de alta parte, nici la persoana fizica in cauza nu puteti solicita, cel putin deocamdata, banii, pe acelasi motiv.
Nu va ramine decat sa urmariti cursul procesului pentru a recupera dauna pricinuita la vehicul.