Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Amenintari?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Amenintari?

Buna ziua,am o problema si as vrea macar un punct de vedere.Eu,si cu inca o prietena suntem hartuite de fostul/actualul iubit al unei colege de liceu.De ce?Prin simplul fapt ca vorbeam cu ea si eram amice.Pe prietena mea a stresat-o cam timp de 2 luni cu apeluri noaptea cu numar ascuns,mesaje pe facebook cu pozele noastre modificate in care aparem alaturi de niste organe genitale barbatesti.De ceva timp a inceput si mie sa imi trimita astfel de mesaje,iar aseara l-a contactat pe prietenul meu spunandu-i ca eu sunt o femeie usoara si tot felul de minciuni.Nu imi afecteaza relatia,dar e deranjat ca un neica nimeni sa arunce vorbe incolo si incoace.Stiu ca de doua ori s-a intamplat sa vina la liceu si sa lipeasca afise cu colega noastra alaturi de numere de telefon si ca presteaza servicii sexuale.Si cica urmeaza sa afle cei din liceu si cat de panarama sunt eu,deci ar cam trebui sa ma astept si eu la afise zilele urmatoare.Nu vreau decat sa inceteze cu aceste lucruri pentru ca sunt deranjante si penibile.Am incercat sa-i explicam cu frumosul,sa vorbim educat.Nu vrea,spune ca o sa se razbune pe fosta lui si "c*****e" din jurul ei.
buna
cu ceva asemanator ma confrunt si eu in momentul de fata. poti solicita ajutor la helpline sigur.info... raspunde o fata dragute si te invata ce sa faci. bafta