Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, m-am despărțit de iubita mea cam de 3 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, m-am despărțit de iubita mea cam de 3 săptămâni, ...

Bună ziua, m-am despărțit de iubita mea cam de 3 săptămâni, am avut o relație frumoasă timp de 6 luni de zile foarte frumoasă pot zice, acum nu știu ce sa întâmplat cu ea, de ce reacționează așa am fost blocat de ea pe toate rețelele de socializare, chiar și pe telefon deci nu mai pot lua legătura cu ea ok asta a fost alegerea ei, dar până la a mă da la poliție pt hartuire îi cale lunga, pt ce nu am hărțuit o deloc nici prin mesaje sau apeluri telefonice, am cautat-o de două ori pt a sta de vorbă cu ea sa vedem ce sa întâmplat de ce reacționează așa acum față de mine, nu i am făcut absolut nimic, nu am bătut-o nu am jignit-o nu am înjurat-o chiar nu o mai recunosc, mi s-o pus și ordin de restricție pe dureata a 5 zile dar eu nu am primit nimic acasă ca să vad despre ce este vorba, doar prin telefon mi sa comunicat ca am ordin de restricție față de ea și nu înțeleg cauzele motivele ce aș putea să fac?
Noi nu avem de unde sa stim de ce reactioneaza asa fosta prietena... puteti intreba prietenii comuni daca au vazut vreo schimbare la ea inainte sa va despartiti, parintii ei...
Și incercati ca o perioada sa nu o mai cautati le telefon/acasa/scoala...
Salut și mulțumesc pt răspuns, nici nu am cum s-o caut la telefon pt ca sunt blokat de către ea dci imposibil, si in legătură cu părinții ei, nu ii cunosc doar din ceea ce mi-o povestit ea despre părinții ei cam atât, eu am două fetițe dintr-o căsătorie și știu doar ca prinții ei ii reproșau ca eu am doi copii ea nu are și ca nu îi ok să stea cu un bărbat divorțat cu 2 copii

Ionut.ion a scris:

Noi nu avem de unde sa stim de ce reactioneaza asa fosta prietena... puteti intreba prietenii comuni daca au vazut vreo schimbare la ea inainte sa va despartiti, parintii ei...
Și incercati ca o perioada sa nu o mai cautati le telefon/acasa/scoala...

Ce sa spun... poate ar fi mai bine sa mergeti mai departe...
Este clar ca trebuie sa uitați de ea.

Ceea ce ati vrea presupune sa va angajati avocat foarte bun și sunt costuri mari pentru astfel de cazuri dacă vreți dreptate.Nu ajung 2000 lei.
Ea va fi ajutata de toți și avocatul va fi împotriva tuturor, ceea ce nu este ceva simplu...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Bună ziua, m-am despărțit de fosta mea iubită cam de 3 săptămâni, la o săptămână distanță după despărțire, ea și-a găsit mașina zgariata în parcarea unde și-o ține, ea mă acuză pe mine ca i-am zgâriat mașina ceea ce eu nu am făcut, nu are nici-o dovadă, filmare sau martor care sa arate acest lucru, și îmi trimite în conținu mesaje de aminare ca mă da la poliție că eu i-am zgâriat mașina neavând nici-o dovadă repet nici una, și aș vrea să fac o plângere la poliție pe acuzațiile pe care mi le aduce prin mesaje scrise pe telefon și pe contul de watsap, pot sa depun plângere se ia în cosiderere sau trebuie direct să o dau în judecata și sa cer prejudicii de imagine pt acuzații mincinoase

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Este clar ca trebuie sa uitați de ea.

Ceea ce ati vrea presupune sa va angajati avocat foarte bun și sunt costuri mari pentru astfel de cazuri dacă vreți dreptate.Nu ajung 2000 lei.
Ea va fi ajutata de toți și avocatul va fi împotriva tuturor, ceea ce nu este ceva simplu...