Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... revenirea la servici dupa concediu de crestere a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

revenirea la servici dupa concediu de crestere a copilului

Buna ziua. Ma aflu in ccc , fetita mea implineste 2 ani pe 26.04.2013. Incepand cu ce data trebuie sa ma intorc la servici? Cu cat timp inainte se depune cererea de reluare a activitatii?
1. Indemnizatia pentru CCC se plateste pana inclusiv in ziua in care copilul implineste 2 ani.

2. Cu cateva zile inainte faceti o cerere catre angajator prin care solicitati incetarea suspendarii contractuluin individual de munca (CIM) si reluarea activitatii in baza aceluiasi CIM incepand cu data de 27.04.2013.
Va multumesc.