Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cedare drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cedare drept de proprietate

Santem sase frati.Parintii vor sa cedeze dreptul de proprietate a intregii averi detinute unuia dintre copii ,fara conditii.Ceilalti copii sint de acord. Venitul parintilor este aproximativ 800 ron ,pensia tatalui,iar fratele respectiv are salariul minim pe economie.Nu Ce pot face parintii ,in asa fel,ca dupa decesul lor sa nu poata fi contestata decizia luata?
Parintii pot vinde( prin notariat ) fiului imobilele pe care le detin.
La vanzare este necesara si documentatie cadastrala pentru fiecare din imobilele vandute.