Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

faliment

cum se deruleaza deschiderea procedurii insolventei in procedura simplificata si intrarea direct in faliment a debitoarei----care este SRL-- dizolvata prin sentinta civila cu aproape un an inainte de cererea de deschidere a procedurii insolventei?
mihailmunteanu, utilizator
ORC - dizolvare societate, pentru diverse motive, exemplu: nedepunere bilanturi, expirare sediu, datorii la fisc, etc
...peste 1-2 ani:
Tribunal - deschidere procedura simplificata:
- numire lichidator
- predare acte, stampila, ridicare drept de administrare
- termene
- plata datoriilor
- sentinta dizolvare, radiere.