Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Raport Z eronat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Raport Z eronat

Buna ziua. Am o intreprindere individuala si am angajat o vanzatoare noua, care mi-a batut din greseala intr-o zi 6570 lei, cum pot sa rectific aceasta greseala, in conditiile in care la mine la magazin vanzarile pe o luna sunt de aproximativ 5000 lei.
Va multumesc.
PV de constatare a erorii, nota explicativa despre cum s-a intamplat, bonul fiscal eronat si in Registrul de casa se trece suma corecta.