Forum Discuţii juridice Executare silită instiintare executare
Discuție deschisă în Executare silită

instiintare executare

Salut.
O sa va povestec pe scurt cam care este situatia.
Fratele meu a luat prin 2007 (prin aprilie) de la magazin niste electrocasnice in valoare de 2 500-3 000 de ron cv. de genu.
A platit o mare parte din rate nu stiu sa va spun exact....insa la un moment dat nu mai putut plati din motive financiare.
Recent am primit de la firma de recuperari creante instiintare de executare silita in val. de 3 000 de ron.Nu a fost chemat in judecata doar ne-am trezit cu instiintarea aceasta.Din cate mi-aduc aminte mai avea outin de plata cv de genu 700-1000 de ron din credit.Intrebarea mea este la ce sa ne asteptam.In afara de acele electrocasnice cumparate atunci nu prea avem nimic in casa pe numele lui.
Multumesc anticipat.
gi-jane2, moderator
Buna seara. Daca nu achitati, EOS-ul (care a primit creanta prin cesiune, adaugand comisioane proprii la dobanzile si penalitatile deja existente, astfel explicandu-se suma de 3000 lei) va inainta dosarul la un executor judecatoresc. De aici...va incepe procedura de executare impotriva fratelui dvs. - pe bunuri, venituri...