Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... codul caen
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

codul caen

va rog daca stie cineva codul caen pt asociatii proprietari
9700 Activitati ale gospodariilor private in calitate de angajator de personal casnic.
Nu exista cod CAEN pentru asociatii de proprietari. Acestea se infiinteaza sub temeiul legii nr. 230 din 2007 (de altfel sunt luate in evidenta la Judecatorie) si nu au nici un fel de legatura cu legea nr. 31 din 1990 privind societatile comerciale (care sunt luate in evidenta la Registrul Comertului).