Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Certificat constatator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Certificat constatator

Suntem asociatie de proprietari si CEC Bank ne cere sa obtinem de la Registrul Comertului un certificat constatat.or. Care este temeiul legal, avand in vedere ca noi nu facem obiectul Legii 31/1990 ?
Reprezentantul legal al asociatiei sa detalieze inspectorului unitatii bancare ca dv ca si asociatie de proprietari fiintati in temeiul disp L nr 230/2007,nu aveti calitate de societate comerciala
Multumesc ynocentta,
Dar nu mi se pare firesc ca o biata asociatie cu 19 membri sa faca consiliere juridica unei ditai banci care e si cu capital romanesc. CEC este din cate stiu bancherul asociatiilor de proprietari si ar trebui sa stie aceste lucruri.
Cu stima,