avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa Auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa Auto

Buna Ziua,
Ne lamureste cineva daca se plateste Taxa de Timbru si pentru masinile la care a fost platita taxa de inmatriculare cand au fost prima data inscrise??? Va multumesc!


#-o#-o#-o#-o#-o#-o
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 14:13, 25 Ianuarie 2013
Daca taxa nu a fost recuperata in instanta, atunci nu veti plati taxa de inmatriculare!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto (de mediu) dupa suspendare cloudymee cloudymee Buna ziua As dori sa inscriu o masina adusa din strainatate,aflata la prima inmatriculare in Romania.Intrebarea mea ar fi :ce taxa platesc din moment ce s a ... (vezi toată discuția)
Masina cumparata cu taxa castigata in instanta mircea_arj mircea_arj Buna ziua, momentan detin un autoturism la care fostul proprietar nu a platit taxa de poluare pentru ca a castigat in instanta anularea ei(cam acum 1 ... (vezi toată discuția)
Taxa de timbru lumifatu lumifatu Spuneti mi va rog, taxa de timbru se mai achita? Masina mea este inca inmatriculata pe leasing dar ca proprietar in acte este trecut sotul meu. Multumesc! (vezi toată discuția)