Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata concediu medical

Se pot incasa banii pentru concediul medical de catre salariat direct de la cass in conditiile in care firma are intarzieri la plata salariilor? Daca da, care sunt conditiile?
Plata concediului medical se face de catre angajator in aceleasi conditii ca si salariul platit celor ce merg la serviciu. Nu exista alta posibilitate.