Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testament

buna seara,
impreuna cu sotia detinem un apartament,si nu am urmasi directi.se poate ca prin testament(in cazul decesului) sa las toata partea mea din apartament sotiei,prin aceasta excluzand de la orice posibila pretentie fratele meu(sau nepotii)??multumesc anticipat.
Puteti face testament sigur ca da! Faceti l autentic insa!
Joha,multumesc pentru raspuns
Da se poate,mergeti la un notar sau la un avocat pentru a incheia un testament in forma scrisa si autentica.
marius33,multumesc pentru raspuns