Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Refuzi indreptare eroare materiala din hotarare ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Refuzi indreptare eroare materiala din hotarare pronuntata in strainatate

Buna Ziua!
Am o problema super delicata si sunt disperata!
Am o hotarare de divort pronuntata in strainatae (nu UE) in care au scris gresit numele defamilie al copilului. Am incercat sa indrept aceasta eroare la instanta care a pronuntat divortul, insa aceasta refuza.Am hotararea in care se explica si refuzul acelei instante prin faptul ca s-a prescris dreptul meu de a cere indreptarea erorii materiale.
Credeti ca o sa am probleme in tara cu recunoasterea hoptararii de divort, chiar daca atasez si hotararea prin care se refuza indreptarea erorii materiale?
:offtopic:
Ati mai deschis acest topic pe aceeasi problema ... www.avocatnet.ro/content/for...

Prin urmare, urmariti raspunsurile date pe acel topic.