Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spatiu inchiriat !?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spatiu inchiriat !?

Buna ziua,
Firma la care lucrez are pe langa sediul social, un singur spatiu inchiriat in care tine serverele si alte echipamente IT care-o ajuta la desfasurarea activitatii economice. In acel spatiu inchiriat nu lucreaza nici un angajat, toti angajatii lucreaza la sediul social.

Pot sa consider acel spatiu ca pur si simplu un spatiu inchiriat de firma sau trebuie neaparat sa-l declar ca punct de lucru?

Multumesc!
RobertR, utilizator
Spatiu inchiriat si atata tot. Daca aveti sisteme de alarma si spatiul este pazit de o firma atunci trebuie sa-l declarati ca punct de lucru ca sa va deduceti cheltuielile.
Pai in acest spatiu se tin serverele cu ajutorul carora firma isi desfasoara activitatea.
Cu toate acestea daca nu e punct de lucru nu pot sa deduc cheltuielile?