Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie de mediu pentru o firma care desfasoara ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie de mediu pentru o firma care desfasoara lucrari la diversi beneficiari pe baza de contract

Este necesara solicitarea autorizatiei de mediu pentru o firma ,care desfasoara activitatea pe baza de contract la diversi beneficieari ?
Lista activitatilor pentru care este necesara solicitarea autorizatiei de mediu este stabilita in anexa 1 a Ordinului 1298/2011 pentru modificarea procedurii de emitere a autorizatiei de mediu aprobata prin ordinul nr. 1798/2007
jacquelline a scris:

Lista activitatilor pentru care este necesara solicitarea autorizatiei de mediu este stabilita in anexa 1 a Ordinului 1298/2011 pentru modificarea procedurii de emitere a autorizatiei de mediu aprobata prin ordinul nr. 1798/2007

De acord , dar pentru societatile care desfasoara activitati numai la sediul beneficiarilor este necesara solicitarea autorizatiei de mediu?
Am vazut in Ordinul 1798/2007 la art.3 alin3 ca se specifica:,, activitatile prevazute in anexa nr. 1 , pe care titularul le desfasoara la diversi beneficiari , nu se supun prevederilor prezentei proceduri." Astept raspuns .
Ce activitate desfasoara societatea la beneficiari?
codul 2561-tratarea si acoperirea metalelor
Din cate stiu, este necesara obtinerea unei autorizatii de la mediu pentru acest CAEN! Cel mai bine va adresati-va lor direct cu o intrebare, pentru ca sunt anumite conditii pe care trebuie sa le indepliniti!