Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mediu: Unde trimit Evidenta Deseurilor?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mediu: Unde trimit Evidenta Deseurilor?

Buna ziua!

Sunt responsabil la o statie de gaz petrolier lichefiat in Bucuresti. Din cate am citit la fiecare sfarsit de an trebuiesc trimise fisele de "Evidenta gestiunii deseurilor ".
Va rog, daca stiti, unde ar trebui trimise si ce ar mai trebui trimis pe langa anexa 1 Evidenta gestiunii deseurilor.
Va multumesc!
ionut_vali, utilizator
Evidenta gestiunii deseurilor se raporteaza anual la Agentia de Protectia a Mediului din judetul unde isi desfasoara activitatea societatea, in cazul dvs. Bucuresti.
In functie da APM la care sunteti arondat, de regula mai sunt nesesare Evidenta substantelor si preparatelor periculoase comercializate, monitorizari pentru factorul de mediu aer (COV-uri, pulberi), zgomot + alte raportari daca sunt mentionate in Autorizatia de Mediu.