Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Probe divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Probe divort

Buna ziua.
Din cate stiu in cadrul procesului de divort sunt admise orice mijloace de proba. Pentru a dovedi faptul ca sotul agreseaza verbal sotia si persoanele din jur si le ameninta,poate fi admisa proba cu inregistrari audio?
in momentul de fata in instantele noaste nu este agreata o astfel de proba abia sau aliniat la mesajele scrise ,dar incercati
Nu vi se va ingadui proba cu inregistrari audio,pentru ca ar fi nevoie de o decriptare pentru a se stabili ca inregistrarea este rezultatul pronuntiei persoanei vizate. Daca sunt agresate si persoanele din jur, de ce nu le chemati pe acestea in calitate de martor ?
Poate fi depus in instanta un CD , care sa ateste actele de agresivitate suferite.Instanta de judacat poate vizualiza acel CD impreuna cu un specialist in domeniul informatic.

Poate fi certificata , la momentul audierii, data inregistrarii.

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Puteti folosi proba cu inscrisuri, martori,interogatoriu.