Forum Discuţii juridice Achiziţii publice va rog urgent doua intrebari din achizitie publica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

va rog urgent doua intrebari din achizitie publica

1. Daca o firma este in reorganizare judiciara poata sa ofere in cadrul unei procedurii de licitatie publica sustinere financiara si tehnica? ( cadrul legal)

2. In cadrul unei proceduri de achizitie publica pe loturi, un ofertant poate participa la toate loturile dar cu asociati diferiti, respectiv la lotul 1 participa in asociere A cu X, iar la lotul 2 participa A in asociere cu Y?
1. Da, pentru ca aceasta situatie nu se regaseste in niciuna dintre situatiile prevazute la art. 180 si 181 din OUG 34/2006.
2. Da, pe loturi diferite. Problema era daca se depuneau oferte pe acelasi lot.