Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionar de armata si titular in invatamant in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionar de armata si titular in invatamant in acelasi timp?

este posibil ca un pensionar de armata sa poata deveni titular in invatamant?
am inteles ca pensia nu ar trebui sa depaseasca 1.7000 lei in cazul in care acest lucru ar fi posibil. daca da, as putea sa aflu de la casa de pensii de undeva, care este pensia respectivei?
-Pensia sa fie de limita de varsta.
-Pensia neta sa nu depaseasca 2117 lei.