Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Marire salar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Marire salar

Buna ziua!
In luna februarie am o parte din salariati in somaj tehnic ( contractul fiind suspendat conform art. 52 alin 1 litera c - intreruperea temporara a activitatii fara incetarea raportului de munca).
In aceasta situatie sunt obligata sa maresc salariul ca sa ajung la salariul minim pe economie , sau marirea se va face in momentul in care ei vor iesi din somaj tehnic, cand incetez suspendare?
Daca somajul tehnic este dupa 01.02.2013, atunci majorarea se va face cu aceasta data .. daca este inainte atunci, majorarea se va face la revenirea din somajul tehnic.