Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... NUMAR DOSAR
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

NUMAR DOSAR

Buna seara .
Am o nelemurire .
Am avut un proces civil cu numarul 4626/204/2012 . s-a judecat si gata . acum a aparut pe site acelasi numar cu aceleasi persoane implicate , cu acelasi rol fiecare dar acest numar este marcat cu o steluta si nu are data de judecata . a aparut cu data de 29 ianuarie . ce reprezinta steluta si de ce a aparut iar ??

asa :
4636/204/2012*
initial a fost fara steluta . este si cu si fara ...ce inseamna ?
VOVA6, utilizator
Steluta este semnul dosarelor renascute. Nu glumesc. Cand un dosar a fost suspendat si reincepe judecata i se adauga o steluta. Sper ca dosarul d-voastra sa fie finalizat inainte de a deveni V.S.O.P. cu cinci stele.
Probabil ca s-a declarat apel sau recurs, admis cu casare si dosarul a fost trimis spre rejudecare.
Steluta inseamna acelasi dosar, dar trimis la rejudecare primei instante.
Ar fi super daca este trimis la rejudecare dar nu are temen de judecare pe site ....
Da ...pai daca se rejudecaca chiar merita un V.S.O.P ....dECI SA INTELEG CA SE REJUDECA ?? Ar fi superrrrrrrrr !!!!!!!!!!!
Va sfatuiesc totusi sa intrebati la registratura judecatoriei Campina, pentru ca initial ordonanta a fost admisa de prima instanta, dar a fost recurata in termen legal.
Tribunalul Prahova, la data de 12.12.2012 (apocalipsa B-)) a admis recursul si a schimbat in tot sentinta primei instante, adica a respins cererea de ordonanta.
In mod normal, totul s-ar fi terminat aici, de ce mai apare alt dosar cu steluta, ca si cum ar fi rejudecare, va trebui sa va lamureasca de la registratura judecatoriei Campina.