Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... NUMAR DOSAR
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

NUMAR DOSAR

Buna seara .
Am o nelemurire .
Am avut un proces civil cu numarul 4626/204/2012 . s-a judecat si gata . acum a aparut pe site acelasi numar cu aceleasi persoane implicate , cu acelasi rol fiecare dar acest numar este marcat cu o steluta si nu are data de judecata . a aparut cu data de 29 ianuarie . ce reprezinta steluta si de ce a aparut iar ??

asa :
4636/204/2012*
initial a fost fara steluta . este si cu si fara ...ce inseamna ?
VOVA6, utilizator
Foarte adevarat. Asta am vazut si eu insa explicatia logica a dosarului cu 4636/204/2012* adica dosarul vechi dar cu steluta este ca solutia Trib. Prahova a fost de casare cu trimitere spre rejudecare. Altfel, nu exista nicio explicatie pentru inregistrarea cu steluta a aceluiasi dosar inregistrat, nota bene, la 29-01-2013
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat
u.b.i.k. a scris:

Foarte adevarat. Asta am vazut si eu insa explicatia logica a dosarului cu 4636/204/2012* adica dosarul vechi dar cu steluta este ca solutia Trib. Prahova a fost de casare cu trimitere spre rejudecare. Altfel, nu exista nicio explicatie pentru inregistrarea cu steluta a aceluiasi dosar inregistrat, nota bene, la 29-01-2013

Am fost la Campina . Dosarul a fost retrimis de la Ploiesti la Campina , si numai atit . Nu se rejudeca . Are steluta numai pentru a se evidentia faptul ca a fost retrimis la Campina , acesta apartinimd acestei judecatorii . In rest ...nu ma afecteaza citusi de putin...merg mai departe cu partajul judiciar , acesta fiind de fapt ''virful de lance '' .

In rest '' razboi de gherila '' .

SUCCESURI !!:training:

P.S. Eu asi fi dorit rejudecarea deoarece la recurs s-a mintit si in acest fel s-a demontat ordonanta ..Motivarea nu s-a redactat , alte cai nu mai vad , dar..........o las asa .....nu ma afecteaza cine stie ce .
VOVA6, utilizator
VOVA6 a scris:

u.b.i.k. a scris:

Foarte adevarat. Asta am vazut si eu insa explicatia logica a dosarului cu 4636/204/2012* adica dosarul vechi dar cu steluta este ca solutia Trib. Prahova a fost de casare cu trimitere spre rejudecare. Altfel, nu exista nicio explicatie pentru inregistrarea cu steluta a aceluiasi dosar inregistrat, nota bene, la 29-01-2013

Am fost la Campina . Dosarul a fost retrimis de la Ploiesti la Campina , si numai atit . Nu se rejudeca . Are steluta numai pentru a se evidentia faptul ca a fost retrimis la Campina , acesta apartinimd acestei judecatorii . In rest ...nu ma afecteaza citusi de putin...merg mai departe cu partajul judiciar , acesta fiind de fapt ''virful de lance '' .

V-au mintit. :tomato: De fapt, au inregistrat gresit dosarul. :slap: Era evident ca solutia postata pe site-ul Trib. Prahova era in contradictie cu reinregistrarea dosarului de Jud. Campina. Insa era mult mai probabil sa fi postat gresit solutia pe website decat sa inregistreze gresit un dosar. In cazul al doilea, mi-e dificil sa-mi imaginez cum au reusit sa inregistreze dosarul gresit.

Bună ziua,

Când dosarul a fost transferat electronic de la Tribunalul Prahova la Judecătoria Câmpina a primit nr.4636/204/2012* ( este necesară pentru a putea fi transfer dosarul electronic între instanţe).

Acesta este raspunsul lor .
VOVA6, utilizator