Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Calatorie Anglia
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Calatorie Anglia

Buna ziua, doresc sa calatoresc singura in Anglia, 5 zile, cu avionul. Va rog sa imi spuneti daca exista posibilitatea sa intampin probleme daca voi calatori doar cu buletinul de identitate (fara pasaport).
Nu este obligatoriu pasaportul, puteti calatori doar prezentand actul de identitate.
Incercati sa sunati la aeroportul de imbarcare pentru a vi se confirma acest lucru.