avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Calatorie Anglia
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Calatorie Anglia

Buna ziua, doresc sa calatoresc singura in Anglia, 5 zile, cu avionul. Va rog sa imi spuneti daca exista posibilitatea sa intampin probleme daca voi calatori doar cu buletinul de identitate (fara pasaport).
Cel mai recent răspuns: Alina Cretu , Consilier juridic 04:31, 31 Ianuarie 2013
Nu este obligatoriu pasaportul, puteti calatori doar prezentand actul de identitate.
Incercati sa sunati la aeroportul de imbarcare pentru a vi se confirma acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de identitate expirata, calatorie in ue soringoldenkid soringoldenkid Buna seara ma numesc Sorin si as dori sa ma lamuriti intr-o problema........pe 27 ianuarie imi expira CI dar problema e ca eu sunt in Italia si pot veni acas ... (vezi toată discuția)
Calatorie minor intre tari uniune petre79 petre79 Buna ziua, va expun urmatoarea situatie :am o fata pe care as vrea sa o trimit in tabara in Malta sau Anglia si nu stiu daca poate calatori singura cu ... (vezi toată discuția)
Check-in gresit Ionut F. Ionut F. Mi-am cumpărat un bilet de avion și mi-am făcut check-inul cu buletinul pe care intre timp l-am pierdut. Am fost la ambasada și am primit un titlu de ... (vezi toată discuția)