Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii diurna deplasare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

diurna deplasare

Buna ziua!
Sunt angajat contractual in administratia publica locala pe functia de sofer.As dori sa stiu daca exista un termen anume de plata a diurnei de 13 lei.Mentionez ca aproape zilnic ma deplasez in interes serviciu.Am ordine de deplasare din decembrie 2012 si nu mi se platesc pe motiv ca este tarziu.Exista un termen anume de depunere a acestor ordine de deplasare?Ma intereseaza si actul normativ care prevede acest lucru. Va multumesc!
HG nr. 1860/2006