avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ce se intampla cu investitia
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ce se intampla cu investitia

Buna ziua,
Am avut un spatiu inchiriat si s-au facut amenajari in anul 2005 (un bar din lemn) care a costat 5000 lei.
Am plecat din spatiu in anul 2012 iar barul respectiv a ramas acolo.
In contabilitate figureaza in evidente acest bar ca si mijloc fix dar nu mai este in societate.
Cum il scot din evidenta?
Va rog frumos un raspuns cat mai repede si va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: rodia , utilizator 15:44, 31 Ianuarie 2013
Nimeni nu stie?:(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amortizarea amenajarilor de terenuri Emilia Tofan Emilia Tofan Buna ziua, Cazul meu este urmatorul: In anul 2008 se achizitioneaza prin contract vanzare - cumparare un teren. In acest contract se mentioneaza ca valoarea ... (vezi toată discuția)
Amortizare cheltuieli cu amenajarea spatiului inchiriat anomarairam anomarairam Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: cum se inregistreaza amortizarea cheltuielilor cu amenajarea unui spatiu inchiriat? ... (vezi toată discuția)
Inregistrare vanzare imobil cu pierdere mariam69 mariam69 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti cum se inregistreaza in evidenta contabila o vanzare de mijloc fix ,un imobil proprietatea unei societati ... (vezi toată discuția)