Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incheiere contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incheiere contract

Buna ziua ,

Puteti sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare : DACA se face cerere cu incheierea contractului cu data de 11 ale lunii , care este ultima zi platita din contractul de munca ?

Multumesc!
Da, asa este data de 11 poate fi zi lucrata si platita ...
Nu pot sa cred. Daca in decizie scrie:"incepand cu data de 11 inceteaza CIM".
Asta inseamna ca persoana respectiva incepand cu data de 11 nu mai trebuie sa se prezinte la locul de munca.
INCEPUT=PUNCT DE PORNIRE,MOMENT INITIAL.
Cred ca problema discutiei este legata de semantica cuvintelor:INCEPUT,INCEPAND. :)
Nu este vorba de DEX .. si nu cred ca este cazul sa devenim ironici .. aveti vreo baza legala pentru sustinerea dvs?