Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere REVISAL

Buna ziua,
Referitor la data incetarii contractului si data transmiterii acesteia in REVISAL, stiu ca parerile sunt impartite... dar.. data incetarii contractului este:
1. ultima zi de lucru a salariatului
sau
2. prima zi in care salariatul nu mai lucreaza la firma respectiva?
exista doua date;data sfarsit contract, aceasta fiind ultima zi prestata si data incetarii contractului,care este ziua urmatoare datei sfarsit, aceasta fiind si data la care trebuie comunicat in Revisal;
Multumesc pentru raspunsul clar.
De unde ati scos ca data incetarii c.i.m. este ziua urmatoare celei din urma zi lucrate? Care este textul de lege care se refera la asa ceva?
Exact ce spuneam si ce stiam.. ca parerile sunt impartite :)
Va rog argumentati cu textul legii. Multumesc
Daca exista un text legal in aceasta privinta , atunci nu mai puneam aceasta intrebare.

Cu ce articol incetaeza c.i.m.?