Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM determinat neincetat in ReviSal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM determinat neincetat in ReviSal

Buna ziua,

Am 1 contract indevidual de munca ce expira astazi (ultima zi de munca) - incetare cu 01.02.2013.
Nu am obtinut de la conducere nici aprobare pentru prelungire nici pentru incetare si nu stiu daca o pot obtine nici maine.
Imi aduc aminte faptul ca daca nu il incetezi in Revisal si nici nu intocmesti o decizie cf art. 56 lit i, contractul devine automat NEDETERMINAT.
Este adevarat? Exista o baza legala?

Multumesc!
Unde scrie asa ceva, daca nu il incetezi in Revisal si nici nu intocmesti o decizie cf art. 56 lit i, contractul devine automat NEDETERMINAT ????? #-o

C.i.m. inceteaza de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat .. care este aceasta perioada?