Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare creante credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare creante credit

Buna seara,
Am primit de la o firma de recuperare datorii la un credit in care este specificata suma pe care o datorez ex. xxxx.xx ron (total credit cu dobanzi si comisioane prevazute in contractul de creditare cu banca) la care se adauga cu +dobanzi si comisioane ce se vor adauga pana la achitarea integrala. Apoi intr-o nota se specifica : La sumele mai sus mentionate se adauga rata lunara. Ce vrea sa insemne aceasta ? Rog mai multe explicatii - se adauga la dobanda si comisioanele stabilite in contractul de creditare cu banca alte dobanzi si comisioane ale firmei de recuperare fara ca sa cunosc la cat se ridica acestea ?
Va multumesc.
Fara vizualizarea actelor mentionate de catre Dvs precum si a contractului de credit nu vi se poate raspunde
Pot sa va spun ca si eu sunt in aceeasi situatie, primesc scrisori cu suma de platit, dobanda + taxa de reziliere (total ilegala), dar am ignorat TOTAL firma de recuperari si s-au implinit 3 ani intervenind PRESCRIPTIA. chiar si acum ma bombardeaza cu scrisori.
catre cine aveti dvs datorie, @val_ned, de unde stiti ca sunteti in aceeasi situatie ?

@simplic, cereti explicatii socitatii de recuperari creante. Dvs nu platiti decat ce v-ati asumat prin contractul de credit incheiat cu banca.