Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... mansardare bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

mansardare bloc

buna seara,
va rog sa-mi spuneti daca pentru a se mansarda un bloc de locuinte trebuie sa fie absolut toti locatarii de acord, sau e suficient acordul majoritatii locatarilor?
multumesc anticipat.
Nu este necesar acordul tuturor
prioritar este nevoie de acordul celor ce locuiesc la ultimul etaj, dar este suficient acordul majoritatii locatarilor
Curtea Constitutionala a stabilit ca e nevoie de acordul tuturor proprietarilor in deciziile privind proprietatea comuna
Publicati numarul deciziei si data....
multumesc tuturor pentru raspunsuri