Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubiri constructii demolate, imobile preluate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubiri constructii demolate, imobile preluate abuziv de catre stat

ce demersuri trebuiesc facute pentru a obtine despagubiri pentru constructiile demolate dupa preluarea abuziva a imobilului de catre stat?
mentionez ca in anul 2001 s-a inceput procedura administrativa pentru obtinerea de despagubiri , respectiv comunicarea notificarii prin executor judecatoresc catre Primaria localitatii in raza careia se afla constructia demolata; insa pana in prezent aceasta notificare a ramas fara raspuns.