Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... montare camere video
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

montare camere video

As dori sa stiu dc intr-un spatiu al unei firme ai dreptul sa montezi camere video, dar care nu inregistreaza..adik numai pt intimidarea clientilor?Exista lege care prevede ca e ilegal sa ai camere video "de forma"?
Pe langa cheltuiala inutila cu achizitionarea cateorva astfel de camere, nu va expune niciunui pericol. Este dreptul Dvs
Va multumesc pt raspuns..vroiam sa stiu dc este ilegal intrucat in urma unui control al celor de la politie ni s a spus ca este ilegal sa ai montate camere video care nu functioneaza.