avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1067 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Inghetarea ratelor pe perioada somajului
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Inghetarea ratelor pe perioada somajului

Buna ziua,
Incepand cu 01.02.2013 sunt in somaj.Intrebarea mea este daca as putea solicita bancii la care am un credit ( transilvania ) amanarea cu un an a platii ratelor ( inghetatarea anului ) sau o recalculare a ratei in functie de venitul actual.

Multumesc

Alte discuții în legătură

Imposibilitatea de a mai plati rata la banca Pistruiatu Pistruiatu Buna, Atat sotul meu cat si eu numai avem nici un venit si avem rata c-am mare la banca ce trebuie sa facem ca sa nu ajunjem in biroul de credit si sa nu mai ... (vezi toată discuția)
Credit cu garantie imobiliara rusu gabriela rusu gabriela In primul rand, bine v-am gasit! Iata problema la care nu gasesc singura un raspuns: am un credit cu garantie imobiliara pe o durata de 25 de ani si vreau ... (vezi toată discuția)
Refinantare Black ✋ Black ✋ Buna ziua am un împrumut Provident menționez că nu am întârziat niciodată. Nu pot beneficia de o refinantare din partea altor bănci fiindcă am gradul ... (vezi toată discuția)