Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imposibilitatea de a mai plati rata la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imposibilitatea de a mai plati rata la banca

Buna,
Atat sotul meu cat si eu numai avem nici un venit si avem rata c-am mare la banca ce trebuie sa facem ca sa nu ajunjem in biroul de credit si sa nu mai platim o perioada rata pana ne redresam.Trebuie sa aducem niste acte justificative?Sau pur si simplu facem o cerere de pasuire.Noi am mai beneficiat acum un an la 3 luni pauza la rata.
Multumim
Tin sa precizez ca nu avem credit ipotecar.
gi-jane2, moderator
Discutati la banca. Ei va vor spune ce trebuie sa faceti, daca se poate aproba o amanare la plata ratei si ce documente trebuie sa aduceti.
Buna ziua,

Cand a fost semnat contractul de credit?