Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inchiriere spatiu societate suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inchiriere spatiu societate suspendata

Buna ziua,
sotul are o societate comerciala cu datorii catre banca si catre trezorerie.doreste sa suspende activitatea firmei pentru ca nu mai este profitabila.Sediul comercial este proprietatea sotului(nu inchiriat).Eu (sotia)nu apar in activitatea firmei(sunt casnica).

As vrea sa stiu daca pot deschide o alta societate(PFA), pe numele meu(al sotiei), in spatiul societatii suspendate. Am putea face un contract de inchiriere (sot-sotie) pentru spatiul respectiv.

va multumesc,
Simona Tudor.
Puteti sa incheiati contract de inchiriere sau de comodat.
Va multumesc!