Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Relatie contractuala salariat - unitate.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Relatie contractuala salariat - unitate.

unitatea la care sunt angajat cu cim deruleaza un program national cu fonduri separate de fondul de salariu si cu un program de lucru separat dar este folosita baza materiala a unitatii(cu decontarea cheltuielilor de mamagement).Ce forma de contract se poate incheia cu unitatea(exclus ore suplimentare)?
Se poate incheia un nou c.i.m. ... astfel:
Art.35 C.mun. prevede :
(1) Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiti sau la acelasi angajator, in baza unor contracte individuale de munca, beneficiind de salariul corespunzator pentru fiecare dintre acestea.
(2) Fac exceptie de la prevederile alin. (1) situatiile in care prin lege sunt prevazute incompatibilitati pentru cumulul unor functii.