Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl.394 rectificativa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl.394 rectificativa

A depus cineva o decl.394 rectificativa? Acum am constatat o eroare la declaratia depusa la 30.06.2012. Din cate am citit, trebuie sa fac o noua declaratie cu datele corecte? Se primeste vreun avertisment de la finante?
Multumesc.
Declaratia 394 nu are o casuta in care sa bifati optiunea "rectificativa". Pur si simplu completati/modificati declaratia initiala si o mai trimiteti odata.Nu primiti avertisment de la finante decat daca se sesizeaza ei inaintea dvs , in urma unui control la dvs sau la o firma partenera...In principiu n-ar trebui sa intampinati dificultati/probleme cu o rectificativa la D394.:)
multumesc mult