avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1112 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl.394 rectificativa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl.394 rectificativa

A depus cineva o decl.394 rectificativa? Acum am constatat o eroare la declaratia depusa la 30.06.2012. Din cate am citit, trebuie sa fac o noua declaratie cu datele corecte? Se primeste vreun avertisment de la finante?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: simona_iunie , utilizator 17:45, 2 Februarie 2013
Declaratia 394 nu are o casuta in care sa bifati optiunea "rectificativa". Pur si simplu completati/modificati declaratia initiala si o mai trimiteti odata.Nu primiti avertisment de la finante decat daca se sesizeaza ei inaintea dvs , in urma unui control la dvs sau la o firma partenera...In principiu n-ar trebui sa intampinati dificultati/probleme cu o rectificativa la D394.:)
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare 394 xinom xinom In urma anui control fiscal din 2010 a trebuit sa modific codul fiscal al unei societati in decl.394 aferenta anului 2009. Am depus d.394 cu modificarea ... (vezi toată discuția)
Declaratia 394 - eroare validare felicia_cenusa felicia_cenusa Buna ziua, In urma modificarii declaratiei 394 din semestriala in lunara, am descarcat noua declaratie de pe anaf si le-am depus lunar pana pe data de 25 a ... (vezi toată discuția)
Nedepunere declaratie 394 mariana calin mariana calin Sunt pfa si nu am stiut ca trebuie sa depun declaratia 394. Sunt inregistrata in scopuri de tva din feb. 2008. Ce amenda risc daca depun acum toate ... (vezi toată discuția)