Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate construi un etaj fara AC pe baza unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate construi un etaj fara AC pe baza unei hotarari judecatoresti ?

Un imobil a fost demolat partial in urma unei hotarari judecatoresti in care se specifica si faptul ca acel imobil se poate consolida fara a fi necesara autorizatia de constructie.
Se poate construi un etaj in baza acestei hotarari avand in vedere ca spatiul ramas este insuficient pentru nevoile celor ce locuiesc acolo ?
Nu. Trebuie obtinuta autorizatie de construire , cu Avize, proiecte, etc....