avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

taxa auto

Buna ziua.Am platit taxa de prima imatriculare la 2 masini si inca nu am cerut recuperare de la stat,daca acum deschid actiuni de recuperare cam in cat timp pot primii banii?
Cel mai recent răspuns: goina4444 , utilizator 07:06, 5 Februarie 2013
Cand ati platit taxele ? Daca mai sunteti in termenul de prescriptie, cam in 6 luni.
in decembrie 2010

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto ContSters42601 ContSters42601 Buna ziua, Am imatriculat o masina in 3 dec 2010,platind taxa de poluare in jur de 700 euro. Pot cere restituirea acestei taxe?Trebuia contestata in 30 ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto poluare oug 50/2008 Carmen Stoean Carmen Stoean Se mai poate recupera (in instanta) taxa auto pe poluare pentru un autoturism fabricat si imatriculat in Germania, cumparat in 2008 in Germania si inmatriculat ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare auto danutz01 danutz01 Am achizitionat un autoturism SH in luna octombrie 2008 din Germania , pe care l-am inmatriculat in Romania in luna decembrie 2008.La acea data am platit o ... (vezi toată discuția)