Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunerea formularului 205 modificat, pana la data de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunerea formularului 205 modificat, pana la data de 28 februarie 2013

Formularul 205, modificat, trebuie depus, pana la data de 28 februarie 2013 si
pentru personalul angajat, cu conventii civile, al asociatiilor de proprietari cu
personalitate juridica ?
Da, formularul 205 este un centralizator al platii impozitului de-a lungul unui an la fiecare angajator, pentru orice fel de contract - conventii civile, contracte de munca, contracte de mandat.
In sectiunea IV ii puneti pe cei cu conventii civile, in sectiunea V pe cei cu contracte de mandat si contracte de munca.