Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate asociatie non-profit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate asociatie non-profit

Buna ziua.

Am si eu o intrebare - ce documente justificative imi trebuie pentru a deconta o suma de bani scoasa din contul unei asociatii non-profit pentru organizarea unui workshop, respectiv protocol si plata trainer, asociatia avand ca obiect de activitate si programe educationale?

Multumesc.
Documente de achizitie si plata a acestor produse - pentru protocol, documente plata a serviciilor - pentru traineri.

- adica facturi si chitante pentru achizitie produse, si chitante + contract pentru plata traineri.
Mirela Durnea - Expert contabil, Contabil
Multumesc mult.