avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 420 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate asociatie non-profit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate asociatie non-profit

Buna ziua.

Am si eu o intrebare - ce documente justificative imi trebuie pentru a deconta o suma de bani scoasa din contul unei asociatii non-profit pentru organizarea unui workshop, respectiv protocol si plata trainer, asociatia avand ca obiect de activitate si programe educationale?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: CorinaNeagu , utilizator 13:09, 4 Februarie 2013
Documente de achizitie si plata a acestor produse - pentru protocol, documente plata a serviciilor - pentru traineri.

- adica facturi si chitante pentru achizitie produse, si chitante + contract pentru plata traineri.
Ultima modificare: Luni, 4 Februarie 2013
Mirela Durnea - Expert contabil, Contabil
Multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare transport Adrianerosca Adrianerosca Bună ziua, Sunt vicepreședintele unui asociație - ong, iar în luna august am desfășurat un proiect prin care am invitat mai multe persoane pentru a ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli microintreprindere Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua1 Va rog respectuos sa-mi dati si mie unele lamuriri privind micro platitoare de 3% si neplatitoare de TVA: 1. Pot face contract de comodat pentru ... (vezi toată discuția)
Contabilitate asociatie nonprofit adinageorgeta adinageorgeta Buna ziua! Am nevoie de putin ajutor in tinerea contabilitatii unei asociatii non profit, fara activitate economica,fara tva. Asociatia are drept scop ... (vezi toată discuția)