Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Decontare transport
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Decontare transport

Bună ziua,
Sunt vicepreședintele unui asociație - ong, iar în luna august am desfășurat un proiect prin care am invitat mai multe persoane pentru a susține diferite workshop-uri. Aceștia au prestat activitatea în baza unui contract de voluntariat, contract prin care am specificat faptul că vom deconta cheltuielile efectuate de aceștia pentru mâncare, cazare și transport. Asociația a achitat direct cazare și masa trainerilor, emițându-se factură și chitanță de la pensiune.
Cum se procedează cu bonurile fiscale pentru combustibil? Contravaloare transportului a fost achitată către traineri, dar nu am încheiat nici un alt înscris.
O altă problemă care mă macină este că unele bonuri au CIF-ul, altele nu.
Vă rog frumos să mă ajutați cu un sfat!
Si bonurile de carburant trebuie sa aiba CIF-ul asociatiei si ordin de deplasare la fiecare persoana.
În situația în care nu le am nu se poate face decontul acestora?
Nu puteti.
Mulțumesc pentru răspuns.
O seară frumoasă!