Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Obligarea partii vatamate la plata cheltuielilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Obligarea partii vatamate la plata cheltuielilor

Buna ziua .
Va rog sa -mi spuneti daca in cazul retragerii plangerii prealabile vis a vis de art.180 C. p , partea vatamata este obligata sa plateasca atat cheltuielile de judecata cat si pretentiile financiare aduse de spitalul la care partii vatamate i s-au adus ingrijiri ?
Cu multumiri anticipate .
Cheltuielile de spitalizare ar trebui platite de inculpat.
Aveti aici o hotarare in sensul asta:
[ link extern ]